Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyc je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej »
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 maja 2022, o 00:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jakie ogrzewanie wybrać... prosze o pomoc 
Autor Wiadomość

Post Jakie ogrzewanie wybrać... prosze o pomoc
Witam, Jestem na etapie planowania budowy domu. Budowę mamy zacząć w tym roku [na jesień fundamenty]. Właściwą budowę ponad poziom zero chcemy zacząć wiosną przyszłego roku. Mamy wybrany projekt domku parterowego 140 metrów z garażem i dachem jednospadowym na wąską działkę. Dom będzie budowany w technologii ytong z bloczków 36,5 lub 40cm. Ściany będą jedno warstwowe na razie bez ocieplenia. Nie znam się w ogóle na współczesnych systemach grzewczych zależy nam na stosunkowo niskim koszcie ogrzewania zastanwiałem sie nad piecem węglowym podłączonym do CO [grzejniki]. Na parterze planujemy też kominek... nie wiem czy w takim przypadku jest sens kupowania kominka z płaszczem wodnym. Dodatkowo wodę bierzącą chcemy podgrzewać w bojlerze elektrycznym... chcę aby w zimę ciepła woda bierząca była z pieca, a w lato z bojlera.., a może jest jakiś inny prostszy, tańszy system niż ten który sobie wymyśliłem? Proszę o poradę.

26 kwi 2011, o 09:16

Post Re: Jakie ogrzewanie wybrać... prosze o pomoc
No, to takiego domu to sobie nie zbudujesz!
Jesteśmy w Unii i teraz nikt nie dostanie zgody na budowę domu o termoizolacyjności gorszej jak 0,3W/1m2 razy stK.
A to, co piszesz nie spełnia tego wymogu. Samowolka jest bardzo droga i odradzam.

28 kwi 2011, o 10:13

Jeżeli jest gaz to nie zastanawiał bym się i zamontował piec kondensacyjny 108 % wydajności i ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe.
Kominek bez płaszcza wodnego, zamontował wentylator i rozprowadziłbym przewody do pomieszczeń. Tak ja zrobiłem, duża oszczędność a jaka przyjemność siedzenia przed kominkiem.
Kominek z płaszczem wodnym bardzo drogi, już nie mówię o automatyce. Mam firmę instalacyjną jak trzeba doradzę. Budynek ocieplić, okna pojawiły się na rynku z 3 szybami już w atrakcyjnych cenach.

11 maja 2011, o 16:24

Dzięki za porady. Trochę obawiam się tych okien trzyszybowych. Czytałem sporo opinii, że otwierane okna z trzema szybami są bardzo ciężkie i ramy tego nie wytrzymują. Gazu ziemnego niestety brak i najbliższa przyszłość nie zapowiada żeby się pojawił.

15 maja 2011, o 12:16

Zdecydowanie musisz docieplić budynek. Poszukaj też w Internecie różnego rodzaju doradców czy konfiguratorów, jak na przykład ten: http://jakikociol.pl

5 cze 2011, o 17:33

Podłączę się pod temat, jaką firmę polecacie w zakresie wykonania ogrzewania, może coś z tej listy - http://www.budowlanki.pl/ogloszenia/polska/instalacje-grzewcze/0/ - chodzi mi raczej o województwo małopolskie.

31 sie 2011, o 22:11

Kominek, piec to ok. pomysły. Ale elektryczny podgrzewacz wody to strata pieniędzy i energii. Ja bym postawił na alternatywę, czyli podgrzewacz ale z pompa ciepla np. firmy Ariston duzo wiecej zalet, bo urzadzenie czerpie energie z powietrza, czyli darmową, przetwarza ją na cieplo, które ogrzewa wode. Podstawową roznice stanowi fakt, ze będziesz ekologiczny ale w naszej rzeczywistości najważniejsze będą realne oszczędności!

17 lip 2013, o 15:13
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]