Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyc je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej »
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 3 lip 2022, o 14:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak dobrać grzejniki? 
Autor Wiadomość

Post Jak dobrać grzejniki?
Witam.

Jestem na etapie doboru grzejników do naszego nowo budowanego domu. Mam pytanie jak dobrze dobrać grzejnik do powierzchni pomieszczenia? Dom jest dobrze izolowany. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Krysia

4 sty 2010, o 15:09

Post Re: Jak dobrać grzejniki?
Zapotrzebowanie na moc cieplną w danym pomieszczeniu zależy w głównej mierze od izolacyjności cieplnej ścian budynku i wielkości ich powierzchni. Stosując znaczne uproszczenie możemy przyjąć, że na 1 m3 kubatury pomieszczenia potrzeba od 30 W (dla budynków dobrze izolowanych) do 50 W (dla budynków o słabej izolacji).

PRZYKŁAD: Pomieszczenie w budynku średnio izolowanym o wymiarach 4 m x 4 m x 2,5 m. Przyjmujemy 40 W/m3
(4 x 4 x 2,5) x 40 W/m3 = 1600 W

5 sty 2010, o 15:13

A ja chciałam się zapytać czy do pokoju o pow. 36 m2 wystarczy taki grzejnik?:

Obrazek

Chciałabym żeby nie "zagracał mi powierzchni" a było cieplutko i przyjemnie :)

13 lip 2011, o 15:32
Administrator

Mam dla Pani dobrą wiadomość. Na rynku pojawiły się kolorowe grzejniki, które nie tylko nie zagracają powierzchni pomieszczenia, a mogą doskonale komponować się z kolorystyką pozostałych elementów. Odnośnie wielkości grzejnika, tu już poprosiłbym Panią o kontakt, bo uwarunkowane to jest jego mocą. Pozdrawiam

14 lip 2011, o 08:15

Witam, jeżeli chodzi o tradycyjną instalację c.o z wykorzystaniem grzejników, warto zastanowić się nad wykonaniem układu z miedzi. Do miedzi pasują grzejniki żeliwne , stalowe i wykonane z mieszanek. Ważną cechą miedzi jest anty dyfuzyjność, która zapobiega przedostawaniu się do obiegu tlenu, który powoduje korozję grzejników. Pozdrawiam.

19 paź 2011, o 14:08
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]